.

.

گاهی سیاستمداران نزد ما مي‌آیند و مي‌گویند: من تصمیم لازم را گرفته‌ام، بگویید باید چه کنم، کاری که باید برای من بکنید این است که به من بگویید ... چگونه مردم را وادارم تا از این تصمیم حمایت کنند. ملمن 2007

 

.

بازاریابی سیاسی
هدف بازاریابی، خدمت به مردم و ارضای نیازهای بشر است، و برای نیل به این اهداف، بازاریابی خط مشی‌ای موثر و مفید برای سازمان‌ها تعریف می‌کند. بر طبق این خط مشی، سازمان‌ها برای این تشکیل شده اند تا در خدمت منافع گروههای خاص باشند: بیمارستان ها برای خدمت به بیماران، مدارس برای خدمت به دانش آموزان، دولتها برای خدمت به شهروندان، و اتحادیه‌های کارگری برای خدمت به اعضای‌شان.

بازاریابی از عملکرد یک سازمان محسوب می‌شود که در تماس دائم با مصرف کنندگان می‌باشد، ، نیازهای آنها را بشناسند، محصولات عرضه کند که پاسخگوی این نیازها باشد و همچنین برای نشان دادن اهداف سازمان ارتباطات ایجاد کند.

به کارگیری بازاریابی در دامنه های وسیعی انجام می‌شود پژوهندگان حوزه بازاریابی، اقدام به کارگیری مفاهیم این رشته در حوزه های غیر انتفاعی کردند که از آن جمله می توان به موسسات خیریه، مکان‌های مذهبی، کلیساها، مساجد، نام نویسی در دانشگاه ها ،حمل و نقل و بخش های عمومی و همچنین نامزدهای سیاسی و احزاب اشاره کرد.

برای پیشرفت در بازاریابی سیاسی، لازم است از هر دو رشته علوم سیاسی و بازاریابی بهره برد.

بازاریابی سیاسی:

  • درباره طراحی محصول سیاسی است.
  • درباره چگونگی رفتار سیاستمداران و احزاب است.
  • درباره تمامی آن چیزی است که احزاب و سیاستمداران به مردم ارائه می دهند.
  • درباره میزان تناسب محصولات عرضه شده توسط احزاب با خواسته های مردم است.
  • بازاریابی سیاسی به دنبال ایجاد،نگهداری و ارتقای روابط سودمند و طولانی مدت سیاسی برای جامعه است تا اهداف بازیگران سیاسی فردی و همچنین اهداف سازمان های درگیر، تحقق یابد. این امر از طریق تبادل متقابل و تحقق وعده ها انجام می شود.

.

.

.
برنامه ریزی بازاریابی سیاسی - Planning Political Marketing

نقشه برنامه ریزی بازاریابی سیاسیPlanning Political Marketing

 

TOP طراحی و اجرا توسط شرکت هگز انجام گردیده و کلیه حقوق آن محفوظ می باشد.